top of page
  • תמונת הסופר/תגולן אלחדיף

עודכן: 4 באפר׳ 2022

כיום גם משקיעים וותיקים ומנוסים כבר מבינים היטב שיש חשיבות רבה לפיזור השקעותיהם על תחום כמה שיותר רחב באפיקים שונים בארץ או בחו"ל. כאשר נוספים להם סכומי כסף חדשים, או כאשר הם מבינים שהם מרוויחים מעבר למשל בבורסה - הם אינם ממהרים לרכוש נכסים חדשים, למשל דירה להשכרה. לכן אנו חושפים בפניכם את עולם ההשקעות האלטרנטיבי בתחום הנדל"ן והאשראי לחברות, וזה הפך לאפיק השקעה לוהט לאורך זמן ומרכיב חשוב בתיק ההשקעות של הציבור לזמן רב.


האם גם אתם מרגישים שהכסף שלכם תקוע ולא מממש את מלוא הפוטנציאל שלו?

האם תשואות שהבטיחו לכם בתיק ההשקעות אינן בדיוק מתממשות?


אז כדאי שתדעו – ישנן אלטרנטיבות טובות יותר מאשר להחזיק לשווא כספים בתיקי השקעות, קרנות נאמנות או בפיקדון בנקאי ללא ריבית. לא פעם אנו שואלים "היכן כדאי להשקיע את כספינו?". אנו חוסכים כסף אב, מתכננים לרכוש דירה להשקעה, וכך להגשים את החלום -לייצר מנגנון הכנסה עשיר נוסף.


אך כאשר נפגשים עם איש מקצוע מעולם ההשקעות בשוק ההון וקרנות הנדל"ן והאשראי, אנו רואים שהעלויות הכרוכות בכך מול התשואה הפוטנציאלית שקיימת ברכישת דירה, לא כדאית – בייחוד, כאשר משווים זאת אל מול האלטרנטיבות האחרות שמציעות תשלום כניסה נמוך ונוח בהרבה (למשל החל מ 250,000 שקלים). השקעה הכוללת ליווי מקיף מכל הבחינות, אם זה משפטי, חשבונאי, מיסוי ועוד ובנוסף ישנו גם פוטנציאל תשואה מרשים.


לכן גם אתם יכולים למקסם את מלוא פוטנציאל הכסף שברשותכם. לכן אם אתם מחפשים אפיקי השקעה עם פחות תנודות לעומת שוק ההון, ללא התעסקות מייגעת הכרוכה בהשקעה בדירה בודדת או בנדל"ן, מומלץ לפנות אל המומחים שלנו בעולם ההשקעות. אנו פיתחנו מודלים לבחינת כדאיות להשקעות בקרנות נדל"ן וקרנות אשראי בארץ ובעולם ביחס של סיכון לעומת סיכוי מעולה, ואנו עובדים בשיתוף פעולה עם גופים שנבחרו באופן אחראי.

מהן הבדיקות שיש לבצע על ידי מומחים בהשקעות בקרנות נדל"ן ואשראי בארץ בחו"ל ?

על מנת להבטיח לכם כמשקיעים שקט נפשי, יש צורך במספר בדיקות קפדניות על ידי המומחים:

  • בדיקות יזם - עריכת בדיקת נאותות בנוגע ליזם בפרויקט, ניתוח רווחיות היזם בפרויקטים אחרים, ההון העצמי שהיזם מוכן להשקיע בפרויקט ועוד.

  • בדיקה משפטית - כתיבת מערך הסכמים מקיף של הפרויקט, חשבונות נאמנות בארץ, רישום הנכס, תוך כדי מימוש כלל ההגנות למשקיעים.

  • בדיקה פיננסית - בדיקת מהי ההיתכנות הפיננסית לפרויקט, התחייבות להון עצמי מינימאלי של היזם בפרויקט, בדיקה מתי וכיצד נקבל את השקעתינו בחזרה לרבות הרווחים.

  • בקרה שוטפת הכוללת בקרה על הנכס, הנפקת דוחות תקופתיים למשקיעים, מינוי מפקח לכל פרויקט, ניהול וקבלת החלטות בכל תרחיש בפרויקט.

אין ספק שהשקעות בקרן לנדל"ן ואשראי בארץ או בחו"ל הינן האופן המושלם לתשואות מרשימות במינימום מאמץ, אך רק גוף מקצועי ידאג עבורכם לבדיקת הכדאיות ולבדיקת הסיכון מול הסיכוי.

אנו מאמינים בהשקעות לטווח זמן ממוצע של כ 3 שנים – ולאחר מכן - אקזיט. על כן זה הזמן להכיר אלטרנטיבות טובות יותר עבור אפיקי ההשקעות שלכם.


על מנת להיערך היטב אל מול הצפוי לכם בדרך אתם זקוקים למומחה שיעמוד לצידכם, היודע ומבין היטב את התחום. אחד שמדבר בצורה פשוטה את השפה ה"פנסיונית". מקצוען שחי ונושם השקעות במשך שנים רבות, ומישהו שתוכלו לסמוך עליו בקבלת ההחלטות הנכונות העושות את ההבדל בין הפסד לרווח ומעניקות שקט נפשי.


  • תמונת הסופר/תגולן אלחדיף

בחיסכון פנסיוני חוסך המשקיע במהלך חייו כספים, זאת באמצעות הפקדות שוטפות (כשכיר או עצמאי), במטרה שישמשו למחייתו לאחר פרישתו מהעבודה ולעת זקנה. על כן ללא ספק מדובר בחיסכון ובעוגן החשובים ביותר. זכרו כי היערכות נכונה מראש תשפיע על רמת חייכם בעת פרישה מהעבודה, ובעיקר לאור תוחלת החיים הארוכה כיום ולאור הרפואה המתקדמת, נוצר גם מצב בו ההתמודדות לחיים ארוכים פירושו יותר כסף ויותר תכנון ודאגה שנדרשים על מנת לממן את השנים הנוספות והארוכות.

חיסכון פנסיוני מנוהל למעשה על ידי המוסדות וזאת באמצעות שלושה אופנים שונים: קרן הפנסיה, ביטוח המנהלים וקופת הגמל. לכל אחד ממסלולי ההשקעה יתרונות וחסרונות ומכלול של פרמטרים… יש לזכור למשל שבקרן הפנסיה ובביטוח המנהלים מלבד החיסכון הפנסיוני, ישנו בנוסף גם סעיף ביטוח המספק הגנה למקרי אובדן כושר עבודה או מוות.


גם אם אתם נמצאים רק בתחילת הדרך בשלב בו אתם מתחילים לחסוך לפנסיה, ויום הפנסיה עוד רחוק מכם, להחלטות שתקבלו היום בבחירת מסלול הפנסיה שלכם, ישנן חשיבות מכרעת הן לשווי הרווח וכמובן להמשך חייכם. כאשר תוחלת החיים כאמור רק עולה, חיסכון זה אמור להבטיח לנו מציאות באותה רמת חיים שהורגלנו אליה עד לרגע הפרישה. אך האם זה אכן קורה כך באמת? לרוב התשובה תהיה לא. כי אין בעצם מספיק כסף!


על כן זה מוכיח כמה בלי התכנון קדימה קריטי וחשוב, וללא תכנון מקדים ונכון רוב הציבור לא יוכל לשמור על אותה רמת חיים קודמת. מה ביכולתכם לעשות? כאן אנו נכנסים לתמונה ונדע ליצור עבורכם בדיוק רב את התיק והמסלול הנכון להשקעה, לפי צרכיכם האישיים.

אנו נחשב ונתכנן את קצבת הפנסיה הצפויה והרצויה לכם, וזאת במינימום עלויות.


קרן השתלמות


דרך נוספת המהווה עוד עוגן שיכול לשמש אף כמעין שחקן חיזוק לפנסיה, או בכדי ליצור כסף והון נוסף לגיל פרישה או אף לפני כן, לכל מטרה שהיא, היא – קרן השתלמות. בתכנית חיסכון לטווח הקצר או לטווח זמן בינוני, העובד והמעסיק מפקידים כספים מדי כל חודש בהתאם לגובה שכרו של העובד, או עובד עצמאי מפקיד הפקדות כעצמאי. כיום משמשת קרן זו על פי רוב כאפיק חיסכון כללי– זהו אפיק חיסכון אטרקטיבי ביותר, גם כיוון שהוא היחיד שנותר פטור ממס – הפטור הוא הן על ההפקדות (עצמאי בלבד) והן על הרווחים עד לגובה תקרה.

קרן השתלמות בנוסף מתפקדת כיום כתיק השקעות לכל דבר. לתיק זה יתרונות מהותיים על פני אפשרויות השקעה אחרות ולכן חשוב לנהל את קופות ההשתלמות ביחס להשקעות הנוספות שיש בתיק. על כן אם בחרו במנהל השקעות טוב ואיכותי שיידע כיצד להביא את התשואה למקסימום של רווחים לאורך השנים, ונוכל יחד לתכנן תמהיל השקעות נכון המתאים לכל לקוח בהתאם לראיה רחבה לטווח רחוק, שתכלול באופן מלא את כל סך נכסיו, וכך נדע באופן וודאי כיצד לעקוב ולייצר את הבקרה על ההשקעות השונות.

  • תמונת הסופר/תגולן אלחדיף

כיוון שלעולם לא ניתן לדעת מה ילד יום, אנו כאן כדי לתכנן נכון את העתיד הפיננסי מראש למקרה בו יתכנו הפתעות וסיכונים. כי כיום כל שינוי עלול להשפיע עליך ועל סביבתך הקרובה...


ביטוחי בריאות וחיים


רבים אינם יודעים שתיק הביטוח המשפחתי צריך להיות מנוהל בדיוק כמו תיק השקעות – כזה שמותאם לצרכים, יעיל ותחת מעקב מתמיד. ניהול נכון של תיק הביטוח שלכם והתאמתו לצרכי המשפחה לאורך השנים, יגן על בני משפחתכם טוב יותר ויחסוך עלויות רבות אשר יופנו לחיסכון כספי. אנו בגולן בוחנים את תיק הביטוח שלכם באופן מציאותי וקשוח ללא קבלת החלטות שאינן רציונאליות בדומה להשקעות.


לדוגמא, בסעיף 3 לחוק ביטוח בריאות ממלכתי נאמר – “שירותי הבריאות הכלולים בסל שירותי הבריאות יינתנו בישראל לפי שיקול דעת רפואי, באיכות סבירה, בתוך זמן סביר, ובמרחק סביר ממקום מגורי המבוטח, והכל במסגרת מקורות המימון העומדים לרשות קופות החולים”.

לכן האם יש דבר חשוב יותר מאשר בריאות הילדים והמשפחה? מערכת הבריאות בישראל נמצאת כידוע במשבר החל מהתארכות תורים לניתוחים, ועד לזמני המתנה ארוכים לרופאים מומחים וכדומה לכן נכנסת לתמונה מערכת הבריאות הפרטית. ללא ביטוח בריאות פרטי שיעמוד לעזרתכם בשעת מצוקה, לא תזכו לקבל טיפול בריאותי הולם בכל בעיה רפואית. והעלות שכרוכה באירוע שכזה יכולה להגיע לסכומים גבוהים ובלתי נתפסים. לכן נרצה את הטוב ביותר. כלומר נבחר בביטוח בריאות שאינו תלוי בשירותי הבריאות הציבורית, אלא בביטוח בריאות פרטי שייתן כיסוי וטיפול לכל מקרה.


אנו נבחן עבורכם את הביטוח הקיים שיהיה איכותי ומותאם לצרכים, עדכני להיום ובעלות סבירה. נוכל גם להציע מבין האלטרנטיבות בשוק את הטוב ביותר עבורכם. פיזור וניהול השקעות מחוץ לשוק המניות ואגרות החוב.


בשנים האחרונות עקב הריבית הנמוכה, נוצרת פגיעה בתשואות באפיקי ההשקעה השונים וכן מצטמצמות האלטרנטיבות להשקעה. הפיקדונות הן כיום בריבית אפסית, לעיתים אף שלילית, אגרות החוב לטווח קצר מגיעות עם תשואה נמוכה עד שלילית, ואם נאריך את משך אגרת החוב נקבל ריבית, אך עם סיכון שעולה בהתאם. לכן, במקביל להשקעות מסורתיות בשוק ההון, ישנן דרכים נוספות בהן תוכלו לגוון את ההשקעות שלכם. אנו נציע לכם דרכים להקטנת הוצאות בשוק ההון באמצעות השקעות ריאליות, כמו נדל״ן, הלוואות אלקטרוניות, השקעה במימון פרויקטים של התחדשות עירונית, קרנות גידור, מתחמי multi family באמריקה ועוד.


סקרנו באופן רחב את השוק מתוך רצון לחשוף ללקוחותינו פתרון ייחודי ומגוון, על כן אנו מקיימים היום שיתופי פעולה מול אותם גופים היודעים להעמיד בפנינו פתרון אולטימטיבי, הכל בכדי לייצר אלטרנטיבה בה נוריד את סטיית התקן ובעיקר נייצר אפשרות להשקעה נוסף שתגוון את תיק ההשקעות הכולל שלכם.
חינוך פיננסי

bottom of page